Opóźniony lot Ukraine Airlines. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie?

7 lutego 2019

Świetna alternatywa dla połączeń międzykontynentalnych. W przypadku wielu lotów, z których korzystają polscy pasażerowie, w ostatnich latach bardzo wzrosło zainteresowanie rejsami oferowanymi przez ukraińskie linie Ukraine Airlines. Niskie ceny względem oferowanego standardu i bogatej siatki połączeń, w tym duża oferta lotów międzykontynentalnych, często przekonują pasażerów do skorzystania z usług tej linii. Możliwość wylotu z Warszawy i połączenie na jednym bilecie przez główny port lotniczy przewoźnika- Kijów do wielu państw, znacznie uatrakcyjnia ofertę przewoźnika dla polskich podróżnych. Ukraine Airlines oferuje częste połączenia do takich państw jak Stany Zjednoczone, Tajlandia, Indie, Zjednonoczne Emiraty Arabskie czy państwa Bliskiego Wschodu.

 

czytaj dalej

Biuro podróży odpowiada za zmianę godzin lotu a linia lotnicza za opóźnienie. Kto powinien wypłacić odszkodowanie?

3 lipca 2018

W ostatnich tygodniach tysiące klientów biur podróży zostało dotkniętych zmianami rozkładów lotów i opóźnieniami, co prowadziło do skracania urlopu.

Wykupienie wakacji w biurze podróży i lot odrębną linią lotniczą, w przypadku problemów z lotem, często powodują dezorientację pasażerów. W przypadku zmiany terminu lotu ciężko określić kto odpowiada za zaistniałą sytuację, tym bardziej, że zarówno biura podróży jak i linie lotnicze nie zawsze właściwie informują klientów o swoich prawach.

czytaj dalej

Enter Air- linia lotnicza, która nie odwołała żadnego lotu.

28 maja 2018

odszkodowanie za opóźniony lot enter air

W wywiadzie przeprowadzonym 30 października 2017 r. przez Rynek Lotniczy z prezesem największej prywatnej linii lotniczej w Polsce- Enter Air , na temat podpisania umowy z TUI, mogliśmy wyczytać, że zaletą przewoźnika jest to, że nigdy nie odwołał żadnego lotu. Ze względu na charakter naszej działalności postanowiliśmy odnieść się do wspomnianego stwierdzenia w naszym dzisiejszym artykule.

czytaj dalej

Odszkodowanie za opóźniony lot tanich linii lotniczych

20 kwietnia 2018

W ostatnich latach polskie porty lotnicze regularnie odnotowywały bardzo duży wzrost liczby połączeń. Nie da się ukryć, że główną przyczyną ich wzrostu była ekspansja tanich linii lotniczych takich jak Ryanair, Wizzair a także Easy Jet i Norwegian. Zwiększająca się liczba kierunków, względnie niskie ceny i krótki czas podróży, oferowane przez te linie, przekonały do korzystania z ich usług miliony pasażerów.

czytaj dalej

Opóźnione loty Small Planet

11 kwietnia 2018

Biura podróży, które oferują zagraniczne wycieczki, z roku na rok coraz bardziej nastawiają się na organizowanie ich we współpracy z liniami lotniczymi, które oferują loty czarterowe. Rosnący w bardzo dużym tempie rynek lotniczy a co za tym idzie otwieranie nowych, egzotycznych tras, z polskich portów regionalnych, przy jednoczesnych, względnie niskich cenach przelotów, sprawiają, że lot samolotem często jest dużo bardziej atrakcyjny niż podróż autokarem.

czytaj dalej

Odszkodowanie za opóźniony lot łączony – Lufthansa

4 kwietnia 2018

Na przestrzeni lat, w wyniku uwolnienia granic i rozwoju światowego rynku lotniczego, liczba pasażerów stale się zwiększa. Podróże międzykontynentalne stają się coraz powszechniejsze wśród Polaków. Często są one związane z biznesem, turystyką, nauką lub po prostu wizytą u rodziny, która mieszka na innym kontynencie. czytaj dalej

Co warto wiedzieć przed lotem do Egiptu, Turcji, Tunezji i innych krajów spoza Unii Europejskiej?

30 marca 2018

Wśród polskich turystów, szczególnie w okresie wakacyjnym, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się podróże w rejon Basenu Morza Śródziemnego. Poza takimi krajami jak Hiszpania, Francja, Grecja, Włochy czy szczególnie ciesząca się popularnością w ostatnich latach Chorwacja, Polacy często wybierają podróże do Egiptu, Turcji lub Tunezji.

czytaj dalej

Przez opóźniony lot Twoja wycieczka z biura podróży się skróciła?

28 sierpnia 2017

Jak wynika z badań Mondial Assistence, w zeszłym roku na wakacje wyjechało około 4,7 miliona Polaków. Ponad połowa z tych osób wybrała urlop organizowany przez biuro podróży. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ubezpieczyciela, podróżni wybierający usługi biur turystycznych cenią sobie przede wszystkim wygodę korzystania z takiej usługi. Nie każdy bowiem chce obcinać włosy sam, niektórzy wolą wybrać usługi salonu fryzjerskiego. czytaj dalej

Opóźniony lot – Lądowanie czy otwarcie drzwi samolotu? Jak liczy się opóźnienie lotu?

21 sierpnia 2017

opóźniony lot samolotem

Zgodnie z dyrektywą eu 261/04 pasażerom opóźnionych i odwołanych lotów należy się odszkodowanie jeśli przylot lub dotarcie do portu docelowego były opóźnione o więcej niż 3 godziny w przypadku lotów opóźnionych lub więcej czytaj dalej

Ugody, vouchery i inne „bajery”

27 czerwca 2017

Zakres praw pasażerów lotów samolotowych w przeciągu ostatnich kilku lat uległ znacznemu poszerzeniu. Jeszcze do niedawna mało kto znał swoje prawa w przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu. czytaj dalej